Acı Çehre Doğal Zayıflama

0

Acı Çehre Zayıflamak için en doğal yöntemlerden bir tanesidir..

Acı Çehre, Acı çehre, kilo vermek isteyenlerin ve kilo vermek için alternatif tıpa yönelenlerin bir numaralı tercihidir.Acı çehre, kilo vermenin yanında sindirim sistemlerimizi düzenlemektedir. Sindirim sistemleri organlarımız olan böbrek, mide, bağırsak, karaciğer vb.. gibi organlarımızı temizlemekte ve hücreleri yenileyerek daha sağlıklı yaşam alanları sunmaktadır. Günümüzde kulanım alanları artmakta olan hazır gıdalar ile birlikte ve spor yapan kesimlerin giderek azalması sonucu istenmeyen kilolar alınmaktadır. Bundan dolayı bir çok zayıflama hapları ve ilaçları türeyerek insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Çünkü kilo vermek amacıyla piyasada bir çok çeşitte zayıflama hapları ve ilaçları mevcuttur. Ne yazık ki kimseler bu ilaçların nasıl üretildiği hakkında en ufak bir bilgiye sahip değildirler. Bilinçsiz olarak tüketilen ne uyruğu bilinmeyen bu haplar ve ilaçların bilinçsizce tüketilmesinin faturası çok ağır olarak kesilmektedir.

Kimi kalıcı hastalıklara maruz kalmakta, kimileri ise bunun bedelini canları ile ödemektedirler. Bundan dolayı, şu anda doğal olarak tüketilen ve tahmini 75 adet farklı tohumdan meydana gelen mucizevi karışım acı çehre doğal olmasıyla güven vermekte ve tüketimi gün geçtikçe artmaktadır. Bununla birlikte hızla tüketimi artan acı çehre şu anda alternatif tıpta bir numaralı ve en çok tercih edilen bitkisel üründür. Acı çehre bilinçli ve düzenli tüketildiği takdirde bir çok yararı mevcuttur. Acı çehre, düzenli olarak ve bilinçli olarak tüketildiği takdirde aylık olarak ilk etapta 5-6 kilo kadar vermektedir. Bunun yanında sindirim sistemlerini çalıştırarak hemoroid ve kabızlık gibi bir çok sindirim sistemleri hastalıklarına çare olmaktadır. Acı çehreyi ilk kullanmada farkı anlayacaksınız. Acı çehre ilk kullanımda mideniz kısımında gurultular meydana gelecektir. Bununda sebebi bağırsaklarınızın çalışmasını direkt olarak sağladığı anlamına gelmektedir. Acı çehrenin bir kaç farklı kullanım yöntemleri mevcuttur. Acı çehrenin kullanım yöntemlerini ve yararları ile zararlarını açıklayacak olursak;

Acı Çehrenin Kullanım Yöntemleri; Acı çehrenin genel olarak iki farklı kullanım şekilleri vardır. İlki acı çehrenin çayını hazırlayarak kullanılması bir diğeri ise hap şeklinde iki tane birden atılması ve ardından ılık suyla yutulmasıdır. Acı çehrenin çay şeklinde kullanılması; normal çay yapar gibi suyu çaydanlığa koyduktan sonra suyun kaynamasını sağlayın. Acı çehreyi suyun kaynamasına yakın bir zamanda aktarın suya ve tekrardan kaynamasını sağlayın. Ortalama 5-6 dakika kadar daha kaynadıktan sonra süzerek normal bir şekilde fincanlarınıza aktararak tüketebilirsiniz. Günlük olarak kesinlikle iki fincandan fazlasını tüketmeyin. Aksi takdirde ciddi rahatsızlıklara maruz kalabilirsiniz. Sabah ve akşamları yemekten sonra tüketebilirsiniz. Bir diğer kullanma şekli ise en yaygın kullanma şekli olan suyla tüketilmesi ise; Günlük olarak iki defa kadar maksimum iki tane kadar acı çehreyi ağzınıza atarak hap kullanır gibi yutabilirsiniz. Fakat bu işlem için tükettiğiniz su ılık olmalıdır. Daha çok fayda sağlaması için bu her iki yöntemde de günlük olarak sıvı tüketimini artırın.

Yaz aylarının gelmesi ile oluşan “hızlı ve sağlıklı” zayıflama isteği, insanlarımızı çeşitli araştırmalara itmektedir. Diyet yapmaktan düzenli spora, çeşitli ilaçlar kullanmaktan farklı yöntemler uygulamaya kadar bir çok tarzda zayıflama ve kilo verme denemeleri yapılmaktadır. Bilinen en sağlıklı yöntemler, düzenli beslenme ve spor yapma olsa da, daha hızlı ve kesin çözüme ulaşabilmek adına, “acı çehre otu (tohumu)” içmek de yeni yeni öne çıkan bir yöntem olarak kendini göstermektedir.

Acı çehre otu, ılık bir suyun içine sallama çay yöntemi ile bırakılmak suretiyle, ya da farklı yöntemlerle, daha çok bir içecek haline getirilerek tüketilmektedir. Peki, nedir bu acı çehre otu? Sağlıklı mıdır? Gerçekten kilo vermeyi hızlandırmakta mıdır?

Kısa ve öz olarak, hızlı kilo vermeyi sağlayan bir bitki tohumu karışımıdır acı çehre. Bazı kaynaklara göre, düzenli kullanımın ardından, 1 ayda 8-10 kilogram gibi bir miktarın verildiği de söylenmektedir. Alternatif tıp alanında tavsiye edilen bu karışım, sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda kabızlığa fayda sağlaması için de kullanılmaktadır. İçinde 75 farklı bitki tohumu yer almaktadır.5286_aci_cehre_tohumu

Vücuda etki olarak, bağırsak çalışmasını hızlandırır ve düzenler. Hücreleri yeniler, bağırsakları temizler ve cildi sıkılaştırır. İdrar sökülmesine yardımcı olur, gaz oluşumun azaltır, dolaylı olarak şişkinliği de engeller. Tüm bunlar olurken, otun içilme miktarına bağlı olarak, ishal belirtileri de görülebilmektedir. Kullanan kişilerde beliren en temel ve ortak özellik, sıklıkla tuvalete çıkma belirtisidir. Acı çehre vücuda girdiğinden 1-2 saat sonrası itibariyle, bağırsaklardan ve mideden gelen gurultuların ardından, sürekli olarak tuvalet ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Uzmanlar bu durumu, bağırsakların çalışmasını hızlandırması etkisine bağlamaktadırlar.

Bu noktada, bir takım belirsizlikler kullanıcıları acı çehre ile ilgili şüphelere itmektedir. Vücuttan sıvı olarak atılan kiloların, genellikle yağ değil de su şeklinde verildiği düşünüldüğünde, kilo vermenin kalıcı olmadığı, su eksikliği nedeniyle vücut fonksiyonlarının zarar görebileceği ve yine su eksikliği sebebiyle vitamin emiliminde sıkıntı yaşanabileceği gibi bazı soru işaretleri uzmanlar tarafından tartışılmaktadır.Yemeklerden önce ılık su ile birlikte alınarak, vücuda tokluk hissi verilip, yemek yeme sırasında fazla gıda tüketimi de önlenmiş olmaktadır. Bazı kaynaklara göre, alınan besinlerin vitamin ve mineral emiliminde sıkıntı olmazken, yağ emilimi engellendiği için kilo almayı önlemekte olduğu belirtilir.

Acı çehre tüketimi sonrası, daha çok sıvı şekilde giderilen tuvalet ihtiyacı nedeniyle, bu otun kullanıldığı zaman diliminde bol su tüketilmesi önerilmektedir. Vücuttan bol miktarda su ve yağ atılması görülmesi sonucu, oluşan sıvı kaybı vücudu halsiz düşürebilmektedir. Bol su tüketimi, bu noktada çok önemlidir.

İnsülin kullanan diyabet hastaları ile birlikte, böbrek ve karaciğer yetmezliği görülen hastaların da bu otu kullanması sakıncalıdır ve önerilmemektedir. Aynı şekilde kortizon tedavisi uygulanan, fazla kilolu olan, anti-depresan ilaçlar kullanan vb. tüm özel durum gözlenen hastalarda da, acı çehrenin kullanımı önerilmemekte ve doktora danışılma tavsiyesi verilmektedir. Sağlıklı bir insan bile, bu karışımı sürekli olarak kullanmadan önce, mutlaka doktoruna danışmalıdır.Acı çehre, tamamıyla bitki kaynaklı olduğu için, kimyasal madde bulunmama özelliği ile organik olması anlamında güven vermektedir. Ancak yine de, hemen her sektörde olduğu gibi, bu sektörde yer alan her firmaya da güvenmemek gerekmektedir. Kutular içinde satılan acı çehre otunun güvenilir kurumlardan tedarik edilmesine özen gösterilmelidir. Literatür anlamında incelendiğinde, acı çehre “ak diken” ismini alarak da kendine yer bulmaktadır. Latince ismi olan “rhammus catharcitus”‘ta geçen “catharcitus”, terim anlamında müshil benzeri ilaçlar için kullanılmaktadır.

Düzenli kullanım, yine düzenli beslenme ve spor faaliyetleri ile birlikte, acı çehrenin etkisi gözle görülür şekilde takip edilebilmektedir. Haftalık kilo ölçümleri ile vücuttaki değişim izlenebilmektedir. İnsan üzerindeki etkileri, bilimsel anlamda geniş çaplı araştırılmadığı için, kimi uzmanlarca tavsiye edilen, kimilerince sakıncalı bulunan bu karışım kullanılmadan önce, bir uzmana danışılması tavsiye edilmektedir.

Acı Cehre Tohumu Nedir? Nasıl Kullanılır? Zararları Nelerdir?

Zayıflatıcı özelliği nedeniyle mucizevi karışım olarak nitelendirilen acı cehre nedir bu yazımızda sizleri bilgilendireceğiz. Özellikle Ahmet Maranki’nin acı çehre tohumunun kilo vermede faydaları olduğu şeklinde yorumlarından sonra bu bitkiye olan ilgi artmış durumda. Acı çehre otu nasıl kullanılır, zayıflatır mı, zararları var mıdır sorularının cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

aci-cehre-tohumu-nedir-nasil-kullanilir-zararlari-nelerdir

Acı Cehre Nedir?

Acı cehre, kullanan kişiyi oldukça kısa sürede ve hızlı bir biçimde zayıflatan bir bitki tohumu karışımdır. Bu bitki tohumu karışımını kullanarak 1 ayda yaklaşık 8-10 kilo vermek mümkündür.Acı cehre Acı cehre, alternatif tıp dünyasının ünlüleri tarafından sıklıkla tavsiye edilen bir bitki tohumu karışımıdır. Ayrıca sadece hızlı Zayıflama için değil, Kabızlık için de faydalıdır.

Acı Cehrenin Faydaları Nelerdir?

Bu mucizevi tohum karışımı bağırsakların çalışmasını düzenler, temizler, hücreleri yeniler ve cildi sıkılaştırır, kolesterolü dengeler, idrar söktürür (Prostat ve böbrek hastalıklarına faydalıdır), Gaz oluşumunu azaltır ve buna bağlı olarak şişkinlik şikayeti olanlar için yararlıdır. Cildi sıkılaştırdığı için de zayıflama esnasındaki deri sarkmalarını engeller.

Acı Cehrenin İçinde Neler Var?

Acı cehrenin içinde 75 farklı bitki tohumu bulunmaktadır ve bunların karışımından oluşmaktadır.

Acı Cehre Nasıl Kullanılır?

Bu bitki tohumu karışımı öğünlerden sonra ılık su ile birlikte tüketilir. Böylece tokluk hissi uyandırarak, gereğinden fazla yemek yenmesine engel olur. Acı cehre zayıflama bitkisi besinlerin içindeki yağların mide tarafından emilmesinin önüne geçer veya yağ emilimini iyice düşürerek zayıflama etkisi gösterir. Ayrıca kötü kolesterolün ve trigliseridleri bedenimizden atmaya yardımcı olur.

Acı cehrenin bağırsaktaki etkisi ise ince bağırsaklara gelen besinlerin emilimini düşürmesi, vücut için gerekli olan minerallerin ve vitaminlerin dışındaki kilo yapıcı maddelerin emilmesine mani olmasıdır.

Acı Cehre ne Kadar Zayıflatır, Kaç Kilo Verdirir?

Acı cehre bütünüyle bitki tohumlarından oluşan bir karışım olmakla birlikte, bilinen en hızlı ve en etkili zayıflama maddesidir. Bu karışımın bilinen bir yan etkisi mevcut değildir. Kullanmaya başladıktan 3 saat sonra etkisini göstermeye başlar ve 1 günde 3-4 kilo zayıflama sağlayabilir.

Elbette zayıflama miktarı kullanan kişinin metabolizmasına ve başlangıç ağırlığına göre değişkenlik gösterir.Acı cehre hızlı kilo aldırdığı ve içinde kimyasal maddeler bulunmadığından verilen kiloları, ürünün kullanılması bırakıldığında, geri aldırmadığı için en çok tercih edilen doğal zayıflama ürünüdür.

Acı çehre tohumu ile kilo vermeye çalışan misafirlerimiz alt kısımdaki yorum bölümünden gelişmeleri paylaşabilirler. Eğer varsa yan etkileri ve zararları hususunda görüşlerinizi dile getirebilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yaz