Sarımsağın En Çok Etkili Olduğu Hastalıklar

0

Sarımsağın En Çok  Etkili Olduğu Hastalıklar

Sarımsağın Damar tıkanıklığı Yüksek trigliserid Etkili Antikanserojen Ayak mantarları Bronşit Taşikardi Yüksek tansiyon Yüksek kolesterol Kas tutuklukları Kanser gelişimini engelleyici (meme, mesane, karaciğer) Tam netleşmemiş Kulak iltihabı Soğuk algınlığı Parazitler (Barsak kurtları) Peptik ülser Yumurtalık iltihabı Mantari enfeksiyonlar ve  Sarımsak Tansiyona iyi gelir.

Sarımsağın Sırasıyla neye iyi geldiğini Sayabiliriz

Damar tıkanıklığı
Yüksek trigliserid
Etkili

Antikanserojen
Ayak mantarları
Bronşit
Taşikardi
Yüksek tansiyon
Yüksek kolesterol
Kas tutuklukları
Kanser gelişimini engelleyici (meme, mesane, karaciğer)
Tam netleşmemiş

Kulak iltihabı
Soğuk algınlığı
Parazitler (Barsak kurtları)
Peptik ülser
Yumurtalık iltihabı
Mantari enfeksiyonlar
Sarımsak Tansiyon
soğan ve sarımsağın, damarlarda kanın akıcılığını arttırdığı ve kan kolesterolünü düşürücü etkileri olduğu ve bu nedenle bol soğan ve sarımsak yemenin damar sertliğine bağlı kalp hastalığına karşı koruyucu olduğu bildirilmiştir.

yoğurt en iyi kalsiyum kaynağıdır. son yıllarda yapılan çalışmalar, tansiyon yükselmesinde kalsiyum yetersizliğinin rolü olabileceğini belirtmektedir.bu nedenle, sarımsaklı yoğurt bir yandan kalsiyum sağlaması, diğer yandan sarımsağın etkisiyle tansiyonun düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Sarımsak daha önce de belirtildiği gibi tarihin ilk çağlarından beri hastalık tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde yapılan araştırmalar sarımsağın boğaz, mide, mesane ve barsak kanseri, kalp-damar rahatsızlıkları, kandaki yüksek serum kolestrolü ve trigliserid seviyesini düşürücü, kanın damarlardaki pıhtılaşmasını engelleyici, yüksek tansiyonu düşürücü, vücudu enfeksiyonlara karşı koruyucu ve bağışıklık sistemini geliştirici, iltihap giderici, şeker düşürücü, allerji ve astımda etkili, barsak kurtlarını düşürücü etkisi olduğunu göstermektedir. Sarımsağın yukarıda belirtilen rahatsızlıkları gidermedeki etkileri üzerinde çok sayıda klinik araştırmalar yapılmıştır.

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yaz