Sarımsak Hapı

0

GARLİCA SARIMSAK HAPI (Kapsülü)

Bir çoğumuz sarımsağın içerdiği uçucu yağ asitleri ve yağ yakıcı bitkisel enzimler sayesinde zayıflamaya yardımcı olacağını bilmiyoruz.  Garlica Sarımsak Zayıflama Hapı içeriğindeki 6 bileşen ile zayıflamaya önemli oranda yardımcı oluyor. Ürün Tarım ve Köyişleri Bakanlığı onayı ile ithal ediliyor. Pek çok insan sarımsağın kokusundan hoşlanmaz. Bu ürün ile ilgili en güzel haber kokusuz oluşu. Ağızda sarımsak kokusu bırakmıyor.
Garlica Sarımsak Zayıflama Hapı yeşil çay ekstresi, mavi yeşil yosun, kuşburnu ekstresi, meyve kabuğu ekstresi, sinameki ve sarımsak yağı içeriyor. Alınan gıdalarda bulunan yağı bloke ederek kana karışmasını engelliyor ve diyet yapmadan zayıflatıyor.

Sarımsak hapı Garlica
İçeriğindeki yağ yakıcı özelliği bulunan Garlica sarımsak hapı, alınan gıdalarda bulunan yağı bloke etmesine ve kana karışmasını engelleyerek vücuttan dışarı atmasına yardımcı olur.. Bu sayede sarımsak hapı garlica diyet yapmadan zayıflamaya yardımcı olur.

Ülkemizde sarımsağın zayıflatıcı pek bilinen bir şey değildi. Angelina Jolie’nin bir Afrika seyahati sırasında keşfettiği sarımsak katkılı çay ile, doğumdan sonra 3 hafta içerisinde yemek yiyip bebeğini emzirmesine rağmen 11 kilo vermesi sarımsağın kilo vermedeki önemini gündeme oturttu.

 

Kısa sürede Avrupa’daki yıldızların zayıflama ürünü haline gelen Garlica Sarımsak Zayıflama Hapı resmi sitesinde;
Hamilelerin ve emziren kadınların kullanmaması öneriliyor. Sabahları kahvaltıdan 20 dakika önce bol su ile alınması tavsiye ediliyor. Bitkisel içerikli olduğundan yan etkisi olmadığı söyleniyor.

Sarımsak Hapının Zararları

Saç sağlığından cilt sağlığına, kalp ve damar hastalıklarına karşı korunmadan yemeklere kadar pek çok farklı alanda yüzyıllardır kullanılan sarımsak, taze tüketiminin yanı sıra toz, krem, yağ ve kapsül/hap formlarında da bulunabilmektedir. Sarımsak, günümüz alternatif tıbbında en çok, kolesterolü ve yüksek kan basıncını düşürmek için önerilmektedir. Ancak bu olumlu etkileri hakkında yapılan bilimsel araştırmaların sayısı kesin bir sonuç için yeterli görülmemektedir. Yine de doktorunuzun önerisi ile sarımsak hapı kullanıyorsanız olası zararlarını ve yan etkileri hakkında bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Sarımsak Hapının Yan Etkileri

Yanma Hissi: Sarımsak kapsülünün en çok karşılaşılan yan etkisi kapsülü aldıktan sonra boğazda oluşan yanma hissidir. Bunun nedeni sarımsak içinde doğal olarak bulunan bazı kimyasal bileşenlerdir. Bu bileşenler, gırtlaktaki hassas mukoza dokularını tahriş edebilir. Sarımsak kapsülünü yemeklerle birlikte almak bu tahriş edici etkisini hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca aynı etkili kapsülü kullandıktan sonra midenizde de yaşayabilirsiniz. Eğer bu yanma hissi sizi rahatsız edecek kadar şiddetliyse ve kapsülü aldıktan bir kaç saat sonra geçmiyorsa doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

Baş Dönmesi: Sarımsak kapsülü ya da hapının yarattığı baş dönmesi ciddi boyutlarda değildir ancak vücut dengesini hafif biçimde etkileyebilir. Baş dönmesinin nedeni genellikle kişinin kullandığı diğer ilaçlarla sarımsak hapının etkileşime geçmesidir. Düzenli olarak başka bir ilaç kullanıyorsanız bu ilaçların etkileşimleri hakkında detaylı bilgileri ve kullanabileceğiniz alternatif ilaçları doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Mide Bulantısı ve Kusma: Sarımsak kapsülünün yan etkisi olarak görülen mide bulantısı, ishal ve kusma genellikle orta derecelidir ancak bulantı nöbetleri devam ediyorsa ve ishal uzun sürdüyse hapı kullanmayı kesmeniz gerekebilir. Uzun süreli ishal vücutta su kaybına ve halsizliğe yol açabilir.

Terleme: Sarımsak hapının neden olduğu terleme, çoğunlukla ağır bir yemekle birlikte alındığında görülmektedir. Vücudunuz sarımsak kapsüllerine alışmaya başladıktan sonra normalden fazla terleme etkisi azalacaktır.

Kaşıntı: Sarımsağa alerjiniz varsa, hapı aldıktan sonra kulakların arkası ve yüz başta olmak üzere vücudun herhangi bir yerinde kızarıklıklar ortaya çıkabilir. Eğer alerji şiddetliyse bu bölgelerde kaşıntı ve döküntü meydana gelebilir. Alerjinizin olup olmadığını basit bir alerji testiyle öğrenebilirsiniz. Eğer alerjiniz varsa sarımsak kapsülü almayı bırakmanız gerekir.

Uyarı: Sarımsak hapının zararları yazısında yer alan bilgiler çeşitli kaynaklardan, bilgilendirme amacıyla derlenmiştir. Sarımsak hapının zararları hakkında detaylı bilgileri ve sizin sağlık koşullarınız için uygun olup olmadığını ancak bir doktordan öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yaz