Sarımsaklı Zencefil Kürü

0

Sarımsak Ve Zencefil İle Zayıflama

Doğal zayıflama kürleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve kullanıcıları tarafından önerilen seçeneklerdir. Aynı şekilde zayıflatan bitkiler arasında dikkat çeken zencefil de kan şekerini düzenlemek adına sık kullanılan bir bitkidir. Bu iki ürünün bir araya gelmesi ile oluşan sarımsak zencefil zayıflatma kürü adeta mucizevi bir ürün niteliğindedir. Son zamanların popüler zayıflama kürlerinden birisi de iki ayrı, zayıflama açısından başarısı kanıtlanmış ürünü bir arada tüketmenize olanak veren sarımsak zencefil zayıflatma kürüdür. Sarımsakla zayıflamanın etkileri yapılan araştırmalar sonucu su götürmez hale gelmiştir.

Sarımsak Zencefil Kürü Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Sarımsak zencefil zayıflatma kürü etkisi oldukça yüksek bir içeriktir. Özellikle yürütmekte olduğunuz bir diyet söz konusu ise, karışımı kullanmadan önce mutlaka doktorunuzun veya diyetisyeninizin uzman görüşünü almanızda fayda olacaktır. Aksi taktirde kürün rahatsız edici yan etkileri oluşabilmektedir. Ancak, tansiyon rahatsızlığı ve mide hassasiyeti olan kişilerde kullanımına dikkat edilmesi gereklidir.

 

Sarımsak Zencefil Kürü Nasıl Hazırlanır?

Sarımsak zencefil zayıflatma kürünün hazırlanışı oldukça basit ve maliyetsizdir. Kürün çok fazla miktarda yapılmaması ve taze tüketilmesi önerilir. Sarımsakla zayıflama seçeneğini daha önceden denemiş olanların bileceği gibi sarımsağın tüm faydasına rağmen kokusu günlük yaşam için elverişli değildir. Zencefille hazırlanan bu kürün bir diğer avantajı ise sarımsağın kokusunu kırarak kullanıma daha uygun hale getirmesidir. 5 diş iri sarımsak havanda dövülerek üzerine bir tatlı kaşığı zencefil ilave edilir. İki ürün birbirine iyice yedirildikten sonra kapalı bir kaba alınır ve bir gece buzdolabında bekletilir. Sonrasında yemeklerden 1 saat önce yarım çay kaşığı yutulur. Kürü fazla acı bulan kişiler bir miktar bal ile tatlandırmayı deneyebilirler.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yaz